poniedziałek, 28 czerwiec 2021 21:58

Rizanina w Univermaz: wszystkie szczegóły ataku terrorystycznego w Niemczech

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 W sobotę, 26 czerwca, Somalijczyk, który zaatakował trzy osoby w centrum niemieckiego miasta Würzburg w Bawarii i stanął przed sądem. Sąd potraktował aresztowanie jako czynność zawieszającą. Somalijczyk został oskarżony o trzy zabójstwa, sześć zarzutów usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżony został przeniesiony do bawarskiego więzienia.

Prokurator miejski w Würzburgu Frank Hosselke ogłosił konferencję wstępną i opowiedział dziennikarzom o szczegółach tragedii, która wydarzyła się wieczorem 25 czerwca.

Około godziny 17.00 24-letni Somalijczyk (jego nazwisko nie zostało jeszcze podane zgodnie z prawem Republiki Federalnej Niemiec) wszedł do jednej z placówek niemieszkalnych w centrum miasta. Przy wejściu zapytał, gdzie znajduje się dział artykułów gospodarstwa domowego. Oprowadzono go po okolicy. Na oddziale Afrykanin poprosił o pokazanie noży kuchennych. Sprzedawczyni spełniła jego prośbę. Młody mężczyzna chwycił jeden z noży i zadał sprzedawczyni kilka ciosów. Kobieta zmarła na miejscu w wyniku odniesionych ran.

Wtedy zabójca zaczął biegać po sklepie, dźgając wszystkich, których mógł dorwać w swoje ręce. Zabił jeszcze dwie kobiety i ranił sześć osób. Dwóch z nich jest w stanie krytycznym.

 Jeden z pracowników Univermagu wcisnął przycisk antynapadowy. Zanim przyjechał policja, klienci sklepu i przechodnie zdołali zagonić mordercę na ulicę i zapędzili go w jeden z najbliższych zaułków. Somaliye nie posłuchał polecenia policjantów, by go zrzucić na ziemię. Krzyczał "Allah Akbar!". Jeden z funkcjonariuszy zastrzelił Afrykańczyka przy steli. Dzięki temu stróże prawa mogli szybko zatrzymać sprawcę.

Szef policji kryminalnej w Würzburgu, Armine Kühnert, powiedział, że Somalijczyk działał sam. Jak dotąd śledztwo nie przyniosło ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czy był to atak terrorystyczny. Ale ta wersja jest jedną z głównych.

Mężczyzna mieszkał w schronisku dla bezdomnych w Würzburgu. Na razie niewiele wiadomo o sprawcy. Od 2015 roku przebywa w Niemczech legalnie. Złożył wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy. W chwili popełnienia morderstwa w Würzburgu nie podjęto jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie.

Adwokat był wcześniej zaangażowany w spór spawalniczy z personelem i innymi mieszkańcami schroniska dla bezdomnych, podczas którego został przyłapany z pełnymi rękami. Nikt jednak nie odniósł wówczas obrażeń. Po tym zdarzeniu osoba ta spędziła pewien czas w szpitalu psychiatrycznym.

Po zajściach w szpitalu przeszukano oddział szpitalny. Znaleziono rzeczy osobiste Somalijczyka, w tym telefon komórkowy, na którym znajdowały się wiadomości w obcym języku, z oznakami nienawiści rasowej i religijnej. Analiza i ocena tych wiadomości nie została jeszcze zakończona.

 Premier Bawarii Markus Söder nazwał morderstwa w Würzburgu " bulwersującym i wstrząsającym incydentem". Jednocześnie pochwalił krewnych za ich odwagę. Zeder jest przekonany, że dzięki ich odwadze udało się zapobiec większej liczbie przypadków śmierci.

Przewodniczący FRN Frank-Walter Steinmaier powiedział, że jest wstrząśnięty tragedią w Würzburger. "Sprawca działał z wyjątkową brutalnością. Za ten nieludzki czyn będzie musiał odpowiedzieć przed państwem prawa" - powiedział Steinmeier.

Źródło: https://world.fakty.ua/379392-reznya-v-univermage-vse-podrobnosti-terakta-v-germanii

Wyświetlony 494 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Getting Started

Welcome to Gantry 5 featuring Hydrogen, the first theme built on the Gantry 5 framework. If you want to get started, the best way is to navigate to the Gantry Administrator via your platform's Administration panel.

Once you are in the Gantry 5 Administrator, you will be able to edit virtually every aspect of your site from its Layout to its Style. You can even refine how the menus appear using Gantry 5’s new Menu Editor.

You can set different style preferences for different pages, and have them assigned accordingly using the Assignments administrative panel.

Look for more information on Gantry 5 in our documentation, and stay tuned to the RocketTheme Blog for more information on new features and development updates as development continues.

Learn More

How to Contribute

Thank you for using Gantry 5 and the Hydrogen theme. We welcome you to contribute to the project by submitting bug reports through GitHub, and/or submit your own code changes to the Gantry 5 project for consideration.

Gantry 5 on GitHub

If you would like to assist in creating documentation for Gantry 5, you can do so through the Gantry 5 Documentation project on GitHub.

Gantry Docs on GitHub

Once again, thank you for participating. We hope you enjoy testing Gantry 5 every bit as much as we have enjoyed creating it.

Key Features

Gantry 5 is packed full of features created to empower the development of designs into fully functional layouts with the absolute minimum effort and fuss

Twig Templating

Gantry 5 leverages the power of Twig to make creating powerful, dynamic themes quick and easy.

Layout Manager

Drag-and-drop functionality gives you the power to place content blocks, resize them, and configure their unique settings in seconds.

Particles System

Create, configure, and manage content blocks as well as special features and functionality with the powerful particle system.